1 NIEDZIELA  ADWENTU                         28.XI.2021 r. 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

We wtorek – święto św. Andrzeja – apostoła

W piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego - prezbitera

 

W ubiegłą niedziele członkowie Rady Parafialnej zebrali ofiarę na poszkodowanego w pożarze parafianina w wysokości 4.400 zł. Zebrana kwota została przekazana rodzinie poszkodowanego. Za złożoną ofiarę rodzina wyraża podziękowanie i wdzięczność. Bóg zapłać.

 

Od dziś rozpoczynamy adwent – czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa do naszych serc. Pomocą w tym przygotowaniu są odprawiane codziennie Roraty. Od poniedziałku do piątku o godz. 1700. W sobotę o godz. 700 a w niedziele o godz. 800,  Dzieci będą otrzymywały obrazki do wklejenia na planszę. Dzieci proszę o przynoszenie lampionów, a także podpisanych kartek z odpowiedziami na zadawane pytania. Kartki z prawidłowymi odpowiedziami będą brały udział w losowaniu dodatkowych pamiątek a pierwsze wylosowane dziecko zabierać będzie do domu na jeden dzień obraz Matki Bożej.

 

W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy  modlitwa o powołania zakonne i kapłańskie. W piątek spowiedź rano od godz. 630 o godz. 700 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Odwiedziny chorych od  godz. 830.  Po południu możliwość spowiedzi od godz. 1600. O godz. 1700 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę z racji Rorat na 700  rano zapraszam członkinie Żywego Różańca. Nie będzie Mszy wieczornej.

 

Spotkanie ze św. Mikołajem dla ministrantów i scholii w tą sobotę o godz. 1000.

 

Dziś po Mszach św. poświecenie opłatków wigilijnych.

 

Pan Kościelny będzie rozprowadzał opłatki w najbliższą sobotę 4.XII od godz. 800 od Podborów do kanału W sobotę 11.XII od Przerytej do kanału, Pan organista będzie roznosił opłatki w sobotę 4 XII od godz. 900 od ul. Energetyków, Robotniczej, Kwiatowej.  W sobotę 11. XII  od godz. 900  ul Podbory od piekarni do końca ul.

Pamiętajmy o tym, że ofiara składana przy tej okazji jest formą wynagrodzenia za cały rok posługi pana kościelnego i organisty.

 

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Zegar

Dzisiaj jest

sobota,
04 grudnia 2021

(338. dzień roku)

Imieniny

Święta

Sobota, I Tydzień Adwentu
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Jana Damasceńskiego, prezb. i dr Kościoła albo wsp. św. Barbary, dziewicy i męcz.

Blok reklamowy